Share:
 

Senior Country Week - A Section Winners

Sandover Trophy 1931 - Goldfields1956 - Bunbury1976 - Mt Barker  1996 - Central Midlands
 1907 - South West 1932 - Northam 1957 - Bunbury 1977 - Albany 1997 - Eastern Goldfields
 1908 - Nelson 1933 - Geraldton 1958 - Eastern Goldfields 1978 - Eastern Goldfields 1998 - Eastern Goldfields
 1909 - South West 1934 - Northam 1959 - Bunbury 1979 - Bruce Rock - Narembeen 1999 - Peel
 Alcock Cup 1935 - Mt Barker 1960 - Tambellup - Cranbrook  1980 - Kojonup 2000 - Peel
 1913 - Narrogin 1936 - Northam 1961 - Tambellup - Cranbrook 1981 - Mt Barker 2001 - Geraldton
 1914 - Nelson 1937 - Northam 1962 - Bunbury 1982 - Mt Barker 2002 - North Midlands
 1915 - Nelson 1938 - Northam 1963 - Albany 1983 - Mt Barker 2003 - Albany
 Boan Cup 1939 - Eastern Goldfields 1964 - Albany 1984 - Bunbury 2004 - Eastern Goldfields
 1920 - Moora & Ferguson 1940 - Goldfields 1965 - Merredin 1985 - Mt Barker 2005 - Geraldton
 1921 - Kalgoorlie 1941 - Tambellup 1966 - Albany 1986 - Harvey-Murray 2006 - Bunbury
 1922 - Katanning 1947 - Tambellup 1967 - Albany 1987 - Mt Barker 2007 - Bunbury
 1923 - Kalgoorlie 1948 - Tambellup - Cranbrook 1968 - Eastern Goldfields 1988 - Bunbury 2008 - Bunbury
 1924 - Bruce Rock/Merredin 1949 - Albany 1969 - Eastern Goldfields 1989 - Albany 2009 - Williams
 1925 - Bruce Rock/Merredin 1950 - Goldfields 1970 - Central Midlands 1990 - Mandurah-Rockingham 2010 - Bunbury
 1926 - Katanning 1951 - Wongan - Ballidu 1971 - Albany 1991 - Eastern Goldfields 2011 - Albany
 1927 - Goldfields and Beverley 1952 - Tambellup - Cranbrook 1972 - Eastern Goldfields 1992 - Merredin 2012 - Busselton/Margaret River
 1928 - New Norcia 1953 - Tambellup - Cranbrook 1973 - Albany 1993 - Bunbury 2013 - Peel
 1929 - Cunderdin 1954 - Tambellup - Cranbrook 1974 - Albany 1994 - Collie 2014 - Albany
 1930 - Goldfields 1955 - Bunbury 1975 - Mt Barker 1995 - Albany 2015 - Upper Great Southern
     2016 - Peel
     2017 - Upper Great Southern
     2018 - Geraldton 

Lord Taverners "Spirit of Cricket" Awards

 

YearA SectionB SectionC SectionD SectionE Section
 2005PeelMt BarkerBruce Rock-NarembeenPeel 2 North Midlands 2
 2006Esperance 1Lake Grace - Kukerin    Peel 2Bunbury 3Warren Blackwood 2
 2007Eastern Goldfields 1South Midlands 2AvonSouth Midlands 3North Midlands 2
 2008Bussleton-Margaret River 1     WyalkatchemEsperance 2South Midlands 3Northam 3
 2009Northam 1Warren BlackwoodSouth Midlands 2MeekatharraCollie 2
 2010Bruce Rock-NarembeenWyalkatchemCentral WheatbeltFortescue 2Warren Blackwood 2
 2011Bunbury   FortescueDonnybrook - Blackwood      Upper Great Southern 2     South Midlands 2
2012 No Awards    
 2013Geraldton 1Kalgoorlie Boulder 1West PilbaraExmouthEsperance 3
2014Indigenous XIKalgoorlei Boulder 1Eastern Goldfields 2Norwest/MurchisonSouth Midlands 2
 2015Kalgoorlie-BoulderPeel 2WyalkatchemEsperance 2Northam 2
 2016Eastern Goldfields 1Albany 2Fortescue 1 & Lakes 1Wyalkatchem 2Lakes 2